Kas mu süda muutus?

Kätte on jõudnud aasta eelviimane päev. Nii palju asju on jälle vahepeal juhtunud. Võin õnnelikult öelda, et jah, mu süda on muutunud. Aga vist pigem on mu süda rohkem katki läinud. See pigem positiivne kui negatiivne, sest iseenesele suremine on parim, mida ma saan Jumalale pakkuda.
Tugev ja terve süda vahel ei taha võtta kõrvalist abi, ega tunnistada, et ta on lihast ja luust inimene. Olen nii ära väsinud võltsidest suhetest ja teen kõike selleks, et eralduda. Kas see eraldumine on kerge? Ei ole. Kas see on vajalik? Jah! 
Jumal ei ole kedagi meid siia loonud ilma põhjuseta. Isegi kui ma kirjutan seda siia kõige halvema tujuga üldse. Ma usun endiselt, et ta saab mind muuta. Ma ise pean ka seda tahtma. Viimasel ajal rohkem kui kunagi varem, sest mu igatsus on nii suur, et minu elu teeniks teda. Olen oma nõmeda egoismiga nii palju ära rikkunud, et kardan enam midagi endas muutma hakata. Aga ega ma ei saagi. Jumal saab. 
Aasta esimeses postituses kirjutasin ma sellest, kuidas ma igatsen enda kõrvale tõelisi sõpru. Minu südames on hetkel veel väga suur igatsus. Miks see pole täitunud? Ilmselt ei ole ma ikkagi veel tõestanud Jumalale, et suudaksin sõpru hoida. Olen pigem introvert(kuigi mu ema väidab muud) siis ma tegelikult ka igatsen kedagi, kellega saab tõesti südamesõber olla. Jah, mul on kõrval suurepärane mees, kes õnneks või kahjuks on veel suurem intovert. Vahel on mul küll selline tunne, et tema kõrval olen ma kõige jutukam inimene maailmas. Seepärast ei saagi me end teistega võrrelda. Meil kõigil on oma teekond, oma vaade elule ja omad vead. Minu mees ei pea muutuma minu pärast. Nagu ka keskkond minu ümber ei pea muutuma "mulle meeldivaks". Pean ise suutma teha otsuseid ja piisavalt kuulama Jumalat. Kuigi ma arvan vahel, et ta seal taevapiiril vaatab, et see laps on küll totaalselt ebastabiilne      vaimselt. :D Viimasel ajal ma kuidagi eriti tunnen, et ma kuidagi ei suuda olla stabiilselt õnnelik või rõõmus. Kuigi tänu ja rõõmu põhjuseid on rohkem kui küll.
Mille üle ma suurt rõõmu võin tunda, et minu koguduses on jäänud inimesed ikka samaks ja ma ise olen suutnud ka osaleda koguduse arengus. Südamest loodan, et see vaimne areng jätkub ka tuleval aastal. Praegu ma ei oskagi midagi unistada või loota. Loodan ainult, et Jumal ei jäta mind kunagi hätta. Ta on seda oma sõnas lubanud, nagu ka Jeesus. Ei kujutaks oma elu ilma usuta ette. Näen enda ümber nii palju valu, leina ja haiguseid, et usk ja lootus on ainukesed ankrud, mille külge päriselt toetuda saab. Kuidas olla ise parem inimene? Lase armastusel olla esimeseks motoks elus. Kui sa armastab Jumalat siis sa armastad inimesi. Seda printsiipi on kerge unustada, kui su ümber on "raskesti" armastatavad inimesed. Ära kohku! Jumal on kindlasti sellised inimesed meie eludesse põhjusega pannud. Mina olen nii palju õppinud sellistest inimestest. Lihtsam on inimestes pettuda, kui neid armastada. Aga ma julgustan ennast ja sind, et isegi Jeesus ei usaldanud täielikult inimesi. Ta pani oma lootuse ikka ja alati ennekõike oma Isa peale. 
Ps 40:5 Õnnis on mees, kes paneb oma lootuse Issanda peale ega pöördu ülbete ja valesse taganejate poole.
Ps 62:11 Ärge pange oma lootust vale ja riisumise peale, ärge lootke tühja; kui jõukus kasvab, siis ärge pange seda mikski!
Ja see sõber, kelle järgi ma igatsen on Jeesus, sest tema andis elu meie eest ja tema andis meile ülema käsu Jh 15:13-17: 
Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest. Teie olete mu sõbrad, kui te teete, mida ma teid käsin.
Ma ei nimeta teid enam orjadeks, sest ori ei tea, mida ta isand teeb.
Teid olen ma nimetanud sõpradeks, sest teile olen ma andnud teada kõik, mida ma olen kuulnud oma Isalt.
Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid ja olen seadnud teid, et te läheksite ja kannaksite vilja ja et teie vili jääks. 
Mida te iganes Isalt palute, seda ta annab teile minu nimel. 
Selle käsu annan ma teile: armastage üksteist!
Ehk kui ma teen nagu Jeesus käskis, võin ma kogeda ebamaist rõõmu ja osadust temaga.
Ma tänan, et Jumal on mind kutsunud osa saama Tema armu väest ja osadusest. Mul on võimalus kuulutada evangeeliumi ja rääkida inimestele, mida Jumal on minu elus teinud. Ja kui ma Jumalat palun siis ta annab mulle seda oma poja nimel.  Wow, see piiblisalm oli ühes ülistusloos sees ja sellel on tõeliselt kaunis sõnum, et Jeesus on meie sõber ja ta tahab, et me üksteist armastaksime. 
Soovin uuel aastal veel rohkem armastada ja kogeda Jumala armu, mida päevast päeva jagada.Nende imeliste lauludega tahan soovida teile kõigile ilusat aastavahetust ja õnnistatud uut aastat!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kuidas mina Jumalat armastan?

2021 - Muutuva südame aasta?

Kuidas korraldada oma jõududega pulm?