Kuidas mina Jumalat armastan?

 Mu sees on jälle kogunenud mõtteid. Täna lõppes KUSi Piiblikool. Oh, kui hea ja õnnistatud aeg see ikka oli! Mulle nii meeldis, kuidas me saime jagada üksteise elusid ja mis peamine - avatud südamega teisi kuulata. Tunnen, et mul on nii palju veel õppida...

Aga mis mind täna erakordselt kõnetas? Jael rääkis, kuidas me kõik saame erinevat viisi Jumalale armastust väljendada. Kas see on siis jalutuskäik loodusesse, laulad Jumalale kiitust või mõtiskled tema sõnadele. Viimasel ajal ma tunnen, kuidas nii mõnigi kord mu sees ütleb keegi "Kuule, ära nii küll tee või ütle" või "Parem ole tasa ja lase Jumalal". Kuskilt tuleb meelde selline tsitaat nagu " Let go and let God ", mis tähendab seda, et meil ei peagi olema pidev kontroll oma elu üle ja me ei saagi kõike kontrollida.Mida meie siis saame kontrollida? Me saame kontrollida seda, kuidas me olukordadele reageerime. Näiteks kui sul on valida, kas sa lähed õhtul sõpradega välja või jääd koju ema aitama näiteks. Muidugi tundub, et sõpradega hängimine on ju palju vahvam. Ema saab ju ise hakkama. Tead, eneseohverdus on teine kord vähim, mida sa saad kellegi heaks teha. Igal asjal on oma aeg. Aeg on koju jääda, aeg on välja minna. Oma valikus lähtu alati selles, mida ütleb sulle Jumal, mitte seda, mida su emotsioonid või tunded sulle ütlevad. Vahel ajavad sind närvi mingisugused väiksed asjad. No ütleme näiteks liikluses. Keegi sõidab sinu ees aeglasemalt, takistades sellega ühtlast liiklusvoolu. Sul on valik, kas hakata autos märatsema või üritad temast ohutult mööduda. Või, kui sul ei ole võimalus ohutult mööduda, sõidad kannatlikult tema taga. Inimlikult on nii lihtne oma emotsioonidel end lasta kanda aga püüa jääda alati positiivse hoiakuga. Olgu öeldud, et mina olen olnud ka see, kellel on pea tagant selga sõidetud, lihtsalt kiusu pärast. Suutsin õnneks(üllataval kombel, tänu Jumalale) selles olukorras rahulikuks jääda. Tema sai minust lõpuks mööda pürsitida. Ma südamest loodan, et inimesed mõistavad kui paljusid nad oma mõtlematute tegudega ohtu seavad. 

Kuidas on seotud minu reageerimine ja Jumala armastamine? Lihtne, sest see on Jumalale meelepärane, kui me reageerime heatahtlikult. Efesose 2:10 ütleb: Sest meie oleme tema teos, Kristuses Jeesuses loodud heade tegude tegemiseks, nii nagu Jumal on juba enne meile seadnud, et me teeksime seda. Meil on Kristuse eeskuju, kelle järgi peaksime me käituma. Jumalat armastades ei taha me teda kurvastada. 

Kallis sõber, ma loodan, et jõuad kunagi sinna punkti, kus sa mõtled, et sinu tegudest sõltub paljuski. Tehkem siis neid tegusid heatahtlikult ja põleva südamega. Jumal ei põlga ära nõrku ega murtuid südameid. Jumal ootab kõiki, kõiki, kes suudavad oma südame avada Tema armastusele.

Ava oma südame silmad ja lase Jumala armastusel voolata!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2021 - Muutuva südame aasta?

Kuidas korraldada oma jõududega pulm?