Sinu minevik ei defineeri Sind

 Unenäod, mis ma viimasel ajal näen on kummalised. Tean, et neid ei tasu liialt uskuda, aga miskit, mis seal on teeb haiget. Ma olen täna pea terve päev ühele inimesele mõelnud. Küsinud enda käest, et miks ta mind ei armastanud? Aga miks ma küsin seda minevikust? See teeb kuidagi haiget. Ma olen abielus. Sosistan endale vaikselt, et ma pean õppima oma abikaasat rohkem armastama. Aga ma ei oska. Ma palun, et Jumal annaks seda mulle aga ometigi küsib minu mineviku mina, miks Maarja, miks ta sind ei armastanud? 

Lähtudes Jumala sõnast, ma ei tohiks vaadata taha poole. Fl 3:13, kus Paulus ütleb, et ma unustan kõik, mis on taga ja sirutun selle poole, mis on ees. Ma tahan suuta elada nii, et ma ei igatseks oma minevikku. Ma ei tooks sealt võrdlusi, vaid liiguks edasi. Armastaks iseendit ja teisi nii nagu ma olen/teised on. Miks see nii keeruline on? Miks see armastuse vajadus tuleb kuskilt valest kohast, kui see peaks tulema üksnest Jumalast. On paastuaeg ehk selle käigus tulebki välja see, mis on välja tulemata. Ehk ma ei ole oma fookuses suunanud õigesse kohta. Need painavad küsimused oleks nagu minu piinamiseks. 

Ma tahan elada oma elu Jumala vääriliselt. Tema viidad ja suund aitavad mul edasi liikuda. Vahel on nii raske, aga alati peab edasi liikuma. Kuidas liikuda edasi, kui sa ei suuda millestki lahti lasta? Kui ma nüüd vaatasin oma Instagrami Messengeri siis otsis ta minuga ka kaks aastat tagasi kontakti. Naljakas, kas see oli nagu mingi vihje. Ah jah, siis kui ma abiellusin, siis ka! Muide, ma ammu olen juba loobunud selliste inimeste jälgimisest, kes toovad mulle midagi, millest on mul raske loobuda. No näiteks, et ma ei vahiks nende profiile ja ei võrdleks või ei mõtleks, mis oleks kui. Ühe mu hea sõbraga läks ka nii, sest ma kogen kuidagi, et see roosamanna, mida ta seal oma neiuga jagab pole päris nii. Armastusel ja armastusel on vahe. Ühel on roosad prillid ees ja ei suuda eristada päris olukordi. Ehh, võib-olla ma ise ei oska lihtsalt nii armastada. Ma ei tea, aga ma tean, et Jeesus jättis mulle Lohutaja, kelleks on Püha Vaim. Küll tema toob mulle vastused ja rahu.


 Teen hetkel Piiblikooli ülesannet, kus pean lugema üht kirjakohta Johannese evangeeliumis, kus Jeesus annab ülima käsu, et armastada üksteist. See on nii oluline. Kuigi me arvame, et teame kuidas armastada, peame me iga päev õppima valima armastuse tegusi. Armastus on pika meelega, armastus hellitab, ta ei ole kade, armastus ei kelgi ega hoople, ta ei käitu näotult, ta ei otsi omakasu, ta ei ärritu. Ta ei jäta meelde paha, tal ei ole rõõmu ülekohtust, aga ta rõõmustab tõe üle. Ta lepib kõigega, ta usub kõike, ta loodab kõike, ta talub kõike. 1 Kor 13:4-7
Tean, et armastus on otsus. Otsus armastada kedagi. Otsus armastada oma abikaasat. Just nii nagu ta seda väärib. Ma ei saa sealt midagi ära võtta ega sellele midagi juurde panna. Selle on andnud mulle Jeesus, kes palus,et ma teeksin armastuse tegusid, et meie teeks armastuse tegusid. Oh, kui palju kordi oleks ma tahtnud inimlikult alla anda. Mitte armastada, pidades meeles pahas ja tehes oma südant kõvaks. See ei ole õige, sest Jeesus on tee, tõde ja elu. Sa ei saagi mõista armastuse tegelikku tähendust, kui sa pole saanud seda Jeesuselt. Ma olen kogenud seda, kuidas inimesed on mulle tahtnud nõu anda. Näiteks minu teenete osas kellegile. On öeldud, et mind kasutatakse ära. Samas, nähes armastuse silmadega seda "ära kasutajat" mõistan, et kõik ei ole mustvalge. Et kui mina läheks ka seal oma "õigusid" nõudma, teen ma selle olukorra veelgi ebameeldivaks. Tead mis? Lihtsam on teha armastuse tegusi ja usaldada see inimene/olukord Jumala kätte! Küll tema toimetab kõik hästi ja teeb seda just sellisel viisil nagu see päriselt on õige. 
Ja teate!? Jumal ei taha, et me oleksime õnnetud. Jeesus julgustas oma jüngreid Johannese 15 salmis 11: "Seda ma olen teile rääkinud, et minu rõõm oleks teis ja teie rõõm saaks täielikuks."
Ma ei ela enam minevikus. Ma elan siin ja praegu. Mul on võimalus antud armastada. Ma kasutan seda võimalust.

Olge hoitud ja ärge laske koroonal oma rõõmu varastada! ;)
M.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kuidas mina Jumalat armastan?

2021 - Muutuva südame aasta?

Kuidas korraldada oma jõududega pulm?