Elu standardid

Pole vist maailmas inimest, kes ei unistaks juba väiksena rikkaks saamiseks? Kuidas oleks, kui sa saaksid omale lubada kõike seda, mida hing ihaldab? Jah, seda uhket autot või viimase peal timmitud korterit. Seda üli fäänsit telefoni, mida omavad ju kõik teised.
Mnjh, pahatihti, me inimestena tahame palju ja korraga. Sellepärast on maailmas ligi suurem osa meist, kes elavad laenatud elu. Kes võtab laenu, et oma kodu soetada, kes liisib auto ja neid laenatuid asju on tegelikult veel. Me teaksime,et meil endal ei ole piisavalt resurssi, et endale seda lubada. Või siis meil inimestel puudub kannatus, et koguda millegi jaoks raha. Meie palk pole kunagi liialt kõrge, sest asjad, mida me ihkame on kallid.

Miks see küll ometi nii on? Miks inimene ei võiks olla rahul sellega, mis tal on. Miks meil peab olema alati viimase peal telefon ja auto? Need asjad siin maa peal on tegelikult ju nii ajutised. Miks me ei võiks rahulduda sellega, mis meil on? Jah, kui sa ei tee, midagi, mis sulle ei meeldi, siis ära tee seda vaid raha pärast. See on üks suur ajaraisk ja ma garanteerin, et sa ei saa mitte kunagi õnnelikuks.
Ma arvan,et me ei peaks ega tohiks muretseda liialt selle pärast, kuidas ära elada. Isegi Jumal ei taha, et me liigselt selliste asjade pärast muretseks.
Matteuse 6:25-26 ütleb:
25  Seepärast ma ütlen teile: Ärge muretsege oma hinge pärast, 
mida süüa, ega oma ihu pärast, millega riietuda! Eks hing ole 
enam kui toidus ja ihu enam kui rõivas?

 Pange tähele taeva linde: nad ei külva ega lõika ega kogu 
aitadesse, ning teie taevane Isa toidab neid. Eks teie ole 
palju enam väärt kui nemad?
Ja samas peatükis leiame ka sellise salmi:
 Ärge koguge endile aardeid maa peale, kus koi ja rooste 
neid rikuvad ja kuhu vargad sisse murravad ja varastavad!
Ma tõsiselt arvan, et Jeesus oma mäejutluses mõtles seda sõna sõnalt tõsiselt. Me pidevalt muretseme selliste tühiste asjade pärast. Jah, sööma peab ja riideid selga on vaja. Aga, kas sa oled mõelnud olla tänulik selle kõige eest, mis sul juba olemas on? Miks sul on vaja seda uuemat autot või kallimat kleiti? See kõik on lõppude lõpuks üks tühisuse tühisus, mida sa siia maa peale kogud. Otsida tuleb tõelisi elu aardeid. Ma tõesti olen ise ka vahel nii materiaalne. Tõesti ausalt, tahan seda viimast aktiivsuskella või ihkaksin juba, et saaks ma ometi kord uue autoga sõita. Eeldused mul selleks nagu oleks aga kas ma olen valmis kõik oma kogutud raha sinna alla panema? Prioriteetide küsimus. Ärge saage minust valesti aru, on okei tahta omale elamisväärset kodu ja sõidukõlbliku autot. Aga kas see tõesti peab olema see viimane mudel? Kas ei saaks tagasihoidlikumaga hakkama? 
Mina tahan elada teisiti. Tahan leppida vähemaga ja olla iga kord tänulik, millegi uue üle. Ma ei pea omama seda ülivinget tööd koos ülivinge palgaga. Tahan elada elu, mis teenib Jumalat. Tahan kasutada oma potentsiaali selleks. Ma ausalt veel ei tea, kuidas ma seda teen aga usun,et varsti lööb mul pildi selgeks.
Ma arvan,et edukusel pole rahaga midagi pistmist. Edukus ei tähenda olla suurema rahakoti omanik. Edukus tähendab olla parim versioon endast. Ma defineeriks pigem edukaks inimeseks selle, kes armastab seda, mida ta teeb ning ta on tänulik, et saab seda teha. Kõik muu rahaline osa on boonus. Aga kuidas küll selle eduni jõuda? Seda pead sa küsima endalt, mis on see koht, mida pead endas arendama.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2021 - Muutuva südame aasta?

Kuidas mina Jumalat armastan?

Kuidas korraldada oma jõududega pulm?